Kur'an-ı Kerim mealini abdestsiz olarak bilgisayardan ve mp3den dinlemek caiz mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kur'an-ı Kerim'e abdestsiz dokunmak caiz değildir. Ancak dokunmamak şartıyla abdestsiz bakarak okunabildiği gibi ezbere veya mp3 de dinlenebilir.

Ayrıca Kur'an-ı Kerim mealine abdestsiz dokunulabilir, okunabilir ve mp3 te dinlenebilir.