Küçük yaşta ölseydim cennetlik olurdum, düşüncesi ne kadar doğrudur?

Soru Detayı
Küçük yaşta ölseydim cennetlik olurdum düşüncesi ne kadar doğrudur?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Allah'ın yarattığı her şey hayırdır ve güzeldir. Ancak insanlar kendilerine verilen bu nimetleri hayırda kullanmamaları sonucu o hayırlı nimeti aleyhlerine çevirmektedir. İnsana ömür verilmiş ve bunu değerlendirip Allah'ın rızasına uygun yaşayanması istenmiştir. Ayrıca ibadet eden kişinin ibadet etmeden ölen insandan cennetteki makamı daha yüksek olur. Bu bakımdan neden ölmediğimiz veya yaşamadığımız gibi ifadeler kullanmak yerine bize verilen hayat nimetini Allah'ın rızasına uygun harcamaktır.

Ayrıca günah işlemek ümitsizliğe sebep olmamalıdır. Tövbe kapısı açıktır.