Korsan taksicilik kul hakkına girer mi?

Soru Detayı

- Korsan taksiyi kullanan da kul hakkına girer mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Korsan ticari taksi kullanmak doğru değildir. Çünkü hem vergi kaçırmaya hem de diğer insanların kazancına engel olmaya sebep olur. Bu şekilde kazanç elde edenlere her iki açıdan da sorumluluk vardır.

Buna göre korsan taksiye binmeyi tavsiye etmiyoruz. Ancak korsan taksiye binen ve parasını ödeyen kimse haram işlemiş olmaz. Bununla beraber böyle kimselerin çoğalmasına neden olacağından korsan taksilere binmemeye özen göstermek gerekir.