Kocası geçici olarak cehenneme giden bir kadın kocası gelene kadar cennette kiminle evlenir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kadın isterse kocasıyla evlenir istemezse başka birisiyle de evlenebilir. Cennette evlilik zorunlu diye bir kaide bulunmamaktadır. Bununla beraber, cennette evlilik cennetin güzelliklerinden birisidir.

Kadın kocası dışında birisiyle evlenmek istemeyebilir. Eğer kadın başkasıyla evlenmek isterse de bu durum kocası için bir sıkıntı olmaz. Çünkü cennette hiç bir elem ve sıkıntı olmayacaktır. İstenilen her şey de olacaktır.

Cennette kadın eski kocasını istemeyecekse, kocası da karısını istemeyecek demektir. Zira, cennette istenilen her şey olacağına göre, kendisini istemeyen bir kadını, erkeğin istemesi düşünülemez.

Cennet dünya ölçüleriyle düşünülmemelidir. Burada istenilenler orada istenilmeyebilir.