Kıldığımız namazlar bizi kötülüklerden alıkoymuyorsa, bu kıldığımız namazın kabul olmadığı anlamına mı gelir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bir insan, namazın farzlarını yerine getirdiği takdirde namazı geçerli olur ve işlediği hatalar onun namazını iptal etmez.

Kur'an ve hadislerde geçen bu ve benzeri ifadeler, namazın en mükemmelini ifade etmek için kullanılmıştır. Yani bir insan en mükemmel şekilde namazlarını kılabiliyorsa, bu namaz onu kötülüklerden alıkoyar.

Namazın mükemmelliği azaldıkça kötülüklerden muhafazası da azalır.