Kamera kayıtları şahit yerine geçer mi?

Soru Detayı

- Bildiğim kadarıyla şeri kurallara göre birinin hırsızlıkla suçlanması için iki erkek şahit gerekli. Fakat günümüzde kameralar aracılığıyla hırsızlık tesbit edilebiliyor. Kameralarla tesbit edilen hırsızlığın hükmü nedir?

- Kamera kaydı izlenip şahit olunabilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Eğer bu tespitler ve kayıtlar sağlam ise, içine hile sokulamaz ise, bunlarla da suç sabit olur ve bunları görenler "olayı gördüm" diye değil de "kaydı gördüm" diye tanıklık edebilirler.