Kadın namahrem bir erkeğin yanında namaz kılabilir mi, namahrem bir erkeğin kadını namaz kılarken görmesi namazı bozar mı?

Soru Detayı
Kadin bir erkeyin yaninda namaz kilabilir mi? Ya da namaz kilarken bir erkek gorurse namazi bozulur mu?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kadın namahrem bir erkeğin yanında namaz kılabilir, namahrem bir erkeğin kadını namaz kılarken görmesi namazı bozmaz. Ancak mümkün olduğu kadar namahrem erkeklerin görmediği bir yerde kılmak gerekir.