Kadın eşinin ailesini ziyaret etmek zorunda mı?

Soru Detayı
Kadın eşinin ailesini ziyaret etmek zorunda mı?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Müslüman bir hanımın eşine iyi davranmasının bir diğer yönü de eşinin annesine, babasına ve ailesine karşı iyi davranması, onlara hürmeti ve takdiri elden bırakmamasıdır. Aynı şekilde erkek de eşinin ailesine iyi davranmalı ve onlara hürmet göstermelidir.

Kadının eşinin ailesine hürmet etmesi nasıl erkeğin hakkı ise, erkeğin de kadının ailesine karşı saygı ve sevgide kusur etmemesi kadının hakkıdır.

Kadın ve erkek imkanları ölçüsünde birbirlerinin ailelerini ziyaret etmeleri gerekir.