İslam karşıtı subliminal mesajlar içeren seslerden nasıl kurtulurum?

Soru Detayı

- Bunlar zaman geçtikçe silinir mi?
- Bana böyle şeyler ürkütücü geliyor. İlluminati subliminal deccal gibi şeylerin ürkütücü gelmesi normal mi, korkmamda bir günah var mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Korku hissi insana iki sebepten verilmiştir;

Birincisi; Allah’ın emirlerini yerine getirmediğimiz takdirde başımıza gelebilecek ebedi felaketten korkarak gereğini dünyadayken yerine getirmemiz, Allah’a, O’nun istediği şekilde iman ve ibadet etmemiz içindir.

İkincisi; dünya hayatında tehlike, hastalık, afet, muhtaç kalma gibi olası sıkıntılara karşı endişe duyup, sebeplere sarılarak gerekli tedbirleri almamız içindir.

Bunun dışındaki korkular yersizdir ve şeytanın vesvesesidir. Kur'an’ın ifadesiyle şeytanın tuzağı zayıftır, hele ki imanı kavi olanlara etkisi yoktur.

Bunlardan her yönüyle uzak durup, hiç değer vermeyerek, Allah’a sığınıp, O’na tevekkül ederek, bol Kur'an, hadis ve imanımızı artıracak alimlerin eserlerini okuyarak, O’na layık kul olmaya çalışırsak, Allah bizi her türlü menfi etkiden ve vesveseden koruyacaktır.