İslam dinine göre shifting gerçek mi?

Soru Detayı

- Böyle bir şey olabilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Shifting, astral seyahat gibi ruh-beden ilişkisine veya bazı psişik / ruhsal deneyimlere dair olgular, görünmeyen alemle ilgili olduğundan, ancak vahiyle ve Hz. Peygamberin (asm) tebliği ile bilinebilir.

Konuyla ilgili herhangi bir dini bilgi bulunmamaktadır. Dolayısıyla bir kimseden sadır olduğu iddia edilen olağan dışı hadiselerin, dini anlamda bir bağlayıcılığı yoktur.

Pozitif verilere dayalı kesin bilgilerle de mahiyeti henüz tam olarak ortaya konulamamış olan söz konusu meselelerin, birtakım suistimallere, umut tacirliğine ve aldatmalara kapı aralaması muhtemeldir.