İçki içen, ailesine kötü muamele eden ve namaz kılan bir kocaya karşı nasıl davranmak gerekir?

Soru Detayı

- Şefkatli olup aileye bağlamak gerektiğini duymuştum, ama işe yaramıyor daha kötü oluyor bu durumda ne yapmalıyız?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu durumda sabredip kocanızın ıslahına çalışmanız faziletli olanıdır. Ancak mahkemeye baş vurup boşanma talep etmeniz de günah değildir. Sabretmek her zaman daha hayırlıdır.