İbadetlerimizin sonucu mu cennete girebiliriz?

Soru Detayı
Cennete girmenin şartı sadece ibadetlerimiz midir, yoksa imanımız mıdır?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

İman cennetin anahtarı, ibadet ise cennetin makam, mertebe ve nimetlerinin sebebidir.

İnsanlar iman ettiklerinden dolayı cennete girecektir. Bu nedenle günahkâr olarak ölenler cehenneme gitse bile, orada ebedi kalmayacak ve cezalarının bitiminden sonra cennete girecektir.