Hz Peygamberin sağ ve sol omzunda yazıcı melekleri var mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

- Münker ve Nekir adındaki melekler, insanların omuzlarındaki yazıcılar değil, kabirde insanları sorgulayan meleklerdir.

- İnsanların sağ omuzunda hayırları, sol omuzunda günahları yazan melekler vardır ki, bunlara “kirâmen kâtibîn” adı verilir.

- Her insan gibi Hz. Peygamber (asm) de imtihana tabidir ve onun da omuzlarında bu yazıcı melekler vardı.

Bilgi için tıklayınız:

KİRÂMEN KÂTİBÎN.
MÜNKER-NEKİR.