Tişörtün üzerindeki İslam karşıtı yazılar da buna benzer mi?

Soru Detayı

- Hristiyanlar Peygamberimizin yanına boyunlarında haç olduğu halde gelmişler midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hristiyanların, Peygamberimiz (asm)'in yanına, boyunlarında haç olduğu halde girip girmediğine dair kaynaklarda herhangi bir bilgiye rastlayamadık.

Tişört konusunda şunu diyebiliriz ki, bir gayrimüslimin İslam’a aykırı -özellikle kendi dinine uygun- bir simge kullanılmasına, tolerans gösterilebilir. Fakat aynı şey, bir Müslümandan hoş görülemez. Bu sebeple, İslam’ın edebine aykırı veya  prensiplerinin karşıtı gibi görünen durumlardan sakınmak gerekir. Bunun bir küfür olduğunu söyleyemeyiz, fakat günahtan uzak değildir. Özellikle bilerek, bu tür şeyleri çağdaş bir gurur vesilesi yapmanın vebalinden çekinmek gerekir.