Her Müslümanın bilmesi gereken din bilgisi nelerdir? Hangi bilgiler üzerimize farzdır?

Soru Detayı
Her Müslümanın bilmesi gereken din bilgisi nelerdir? Hangi bilgiler üzerimize farzdır?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Her insanın öğrenmesi gereken farz-ı ayn olan ilim "Allah'ın emir ve yasaklarının bilinmesidir." Her Müslümanın bunları bilmesi gerekir. Bunun dışında her türlü faydalı ilmi öğrenmek de çok sevaplı olup hadislerde teşvik edilmiştir.