Gayri müslimlerin mezarlığından geçerken selam vermeli miyiz?

Soru Detayı
Gayri muslim olanların mezarlığından gecerken ne yapmalıyız? Selam vermeli miyiz? Vermemeliyiz diye duymuştum, ama bir tane bile mumin olmuş olma olasığına karşı selamı kesmek doğru olur mu?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

İçinde mümin olan bir kabristana o mümin ya da müminleri niyet ederek selam vermenin bir sakıncası yoktur. Ancak gayri müslümlere selam verilmediği gibi, sadece gayri müslümlerin yattığı bir kabirstana da selam verilmez.