Gayr-i Müslimlere İslam'ı nasıl tebliğ etmeliyiz?

Soru Detayı
Ben simdilerde bir hristiyani Islama davet ediyorum. Acaba misyonerlere hangi sorulari sorayim, onlari susturmak icin neler sormaliyim?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Öncelikle bir Müslüman'ın görevi Hristiyan birisine sorular sorarak onu rencide etmek olmamalıdır. Bu durumda o kişi de hissi davranıp mantıklı hareket etmek yerine İslamiyet'in açığını aramaya çalışacaktır. Hakikatları kabul etmeye yanaşmayacaktır. Tebliğde bu gibi tavırlardan uzak durmak gerekir. Sonuçta tahrif olmuş bir dinin tutunacak bir yeri yoktur. Hakikatlar karşısında insaflı bir insan İslamiyet'i kabul etmek durumundadır.

Bilgi için tıklayınız:

Gayr-i Müslimlere İslam'ı nasıl tebliğ etmeliyiz?