Felsefe grubu öğretmenliği yapmanın sakıncası var mı?

Soru Detayı

- Ben sosyoloji bölümünden mezun oldum. Felsefe grubu öğretmenliğini yapmak dinimiz açısından hükmü nedir?
- Sosyolog olarak çalışmamızda bir sakınca var mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Felsefe tarihinin ve sistematiğinin önemli bir bölümü, sanılanın aksine iman hakikatlerini doğrular ve daha güçlü bir biçimde anlaşılmasına ve özümsenmesine sebep olur.

Önemli olan kişinin nefsinin ve hevasının tutsağı olarak, imanla çatışmak için cerbezeli bir tavra girmemesidir.