Eşinin müşrik olduğunu öğrenen kişi eşinden hemen ayrılmalı mı?

Soru Detayı
Müşrik bir kadınla, onun müşrik olduğunu bilmeden veya kadın kendisinin müşrik olduğunu saklamışsa, evlenilmesi durumunda bunda erkeğe bir günah yazılır mı ya da erkek evlendikten sonra bunu öğrenirse hemen ayrılmalı mıdır?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Müşrik kadın müşrik olduğunu saklamışsa ve kendini Müslüman olarak göstermişse, o kadınla evlenen kişinin bir mesuliyeti olmaz.

Ancak müşrik olduğu bilindiği anda İslama davet edilir; kabul etmediği takdirde ayrılmak gerekir.