Erkek kadının içeceğine ilaç atarak onunla zorla birlikte olması halinde mesuliyet kime ait olur?

Soru Detayı
Kadın istemediği halde erkeğin içeceği meyve suyuna ilaç katıp zorla birlikte olması durumunda günah kadına mı yoksa erkeğe mi veya ikisine mi olur?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Dinimiz zina etmeyi yasakladığı gibi zinaya giden yolları da yasaklamıştır. Bu bakımdan kadının erkekle yalnız olarak görüşmesi haramdır. Bundan hereketle kadının hiç bir mesuliyeti yoktur denilmez. Ancak erkeğin ilaç ile kadını bayıltıp onunla zina etmesinden dolayı mesuliyeti kat kat daha fazladır.