Elbise denerken zarar versek, ödemek gerekir mi?

Soru Detayı

- Ben bir mağazada takım elbise deniyordum, denedim. Tam kabinden çıkarırken yeleğin omuzluk kısmı hafif söküldü ve çıktım toparladım masaya koydum verdim adama, adam da düzenleyip askılığa koyarken yırtık olan yeri gördü ve bir şey demeden toparlayıp yerine koydu.
- Ve ben hayırlı işler, kolay gelsin dedim ve sağol dedi çıktım.
- Bunu vebali nedir ne yapmam gerekir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İş yerinin sorumlusu görmüş ve bir şey talep etmemiş ise, bir şey yapmanız gerekmez.

Yırtılma sizin kusurunuzdan olmuş ise ve görevli ödeme talep ederse, ödeme yapmanız gerekir.