Doktor rapor vereyim derse rapor almak caiz olur mu?

Soru Detayı

- Küçük çocuğum bir ameliyat geçirdi ameliyat yeri açık henüz kapanmadı. Annesi işe gidemiyor. Ayrıca 2 yaşında bir çocuğumuz daha var. Çocuğa kimse bakamıyor. Ameliyat yeri açık olduğu için bakıcı da olmuyor.
- Ameliyatını takip eden doktor rapor vereyim dedi. Bu durumda eşimin rapor alması caiz olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Doktor, eşiniz için raporu gerekli görürse, bu durumda eşinizin rapor alması caiz olur; çünkü doktor gerekli görüyor.

Ancak eşiniz için değil de çocuğa bakmak için olursa o zaman eşinizin ücretsiz izin alması gerekir.