Hata mesajı

  • Notice: include() (/home/yenisis/domains/sorularlaislamiyet.com/public_html/sites/all/modules/CUSTOM/sayfalar/theme/cok_merak_edilenler_sayfasi.tpl.php dosyasının 31 satırı) içinde Undefined index: und.
  • Notice: include() (/home/yenisis/domains/sorularlaislamiyet.com/public_html/sites/all/modules/CUSTOM/sayfalar/theme/cok_merak_edilenler_sayfasi.tpl.php dosyasının 66 satırı) içinde Undefined index: und.

İş Hayatı konusunda en çok merak edilenler

1 Bir kadının tıp okuması, erkeklerin avret yerlerine bakması caiz mi?

Peygamberimiz (asm) zamanında ebe kadınlar doğum yaptırıyorlardı. Savaşlarda kadınlar, erkek hastaları tedavi ediyorlardı.

Doktor olan erkek ve kadın, kendi cinsinden olan insanların mahrem (avret, normal hallerde bakılması ve dokunulması caiz olmayan) yerlerine de bakıyor ve dokunuyorlar. Bu durum zaruret sebebiyle caiz oluyorsa, gerektiğinde karşı cinsin mahrem yerlerine de bakılır ve dokunulur.