Cennete özel süs eşyaları ve takılar var mı?

Soru Detayı

- Cennete özel süs eşyaları ve takılar var mı insanlar için?
- Yok ise istenmesi olabilir mi, olacak mıdır, aklımıza gelir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Evet, cennette insanların arzu ettiği her şey vardır. Bu konuda değişik hadis rivayetleri vardır. Aşağıda mealleri verilen ayetlerde de bu hususa işaret edilmiştir:

“İman edip güzel ve yararlı işler yapanlara gelince, şu bir gerçek ki biz güzel iş yapanların işlerini asla zayi etmeyiz. İşte onlara, içlerinden ırmaklar akan Adn cennetleri vardır. Orada tahtlar üzerine kurularak kendilerine altın bilezikler takılacak, ince ve kalın ipekten yeşil elbiseler giyecekler. Tahtlara kurulacaklar. Ne güzel mükâfattır bunlar ve ne güzel bir meskendir o cennet!” (Kehf, 18/30-31)