Cenazeme getirmeyin, hakkımı helal etmem demek doğru mu?

Soru Detayı

- Babam hayattayken kardeşi (amcam) ile küskündü ve eğer ölürsem benim cenazeme gelmesin gelirse cenazemden kov, kovmaz isen sana hakkımı helal etmem, dedi.
- Babam vefat ettikten sonra amcam cenazeye geldi ve ben herhangi bir tepki göstermedim yani kovmadım, bu durumda babamın hakkı bana haram mıdır, bu durumda ben ne yapmalıyım?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Babanızın bu sözü meşru bir vasiyet sayılmaz, ona riayet etmeniz de gerekmez.