Camide yapılan mukabelelerde kadınlar hayzlı iken ne yapacak, camiye gelebilirler mi? Evde yapanlar için hayızlı iken dinlerlerse okumuş sayılırlar mı? Yoksa ayrıca temizlenince okumaları mı gerekir?

Soru Detayı
Camide yapılan mukabelelerde kadınlar hayzlı iken ne yapacak, camiye gelebilirler mi? Evde yapanlar için hayızlı iken dinlerlerse okumuş sayılırlar mı? Yoksa ayrıca temizlenince okumaları mı gerekir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hayızlı iken camide okunan mukabeleye katılamazsınız. Ancak evde yapılan mukabeleye katılabilirsiniz. Dinleyerek de hatim yapabilirsiniz. Sonradan tekrar okumanız gerekmez.