Bir Müslüman, İslami kurallara uygun yönetilmeyen bir ülkede, mülkiye amiri olabilir mi?

Soru Detayı

- İslami kurallara uygun yönetilmeyen bir ülkede bir müslüman, bir beldenin ya da bir şehrin mülkiye amiri olabilir mi?

- Olursa İslama uygun olmayan mekanların açılmasına ve daha birçok İslama uygun olmayan faaliyetlere ruhsat verdiği için sürekli günahkar durumundamı olur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Böyle bir ülkede yaşamak durumunda olan Müslümanlar, hak ve hürriyetlerini kullanabilmek, din ve değerlerini koruyabilmek, giderek İslamlaşma faaliyetini yürütebilmek için bir stratejik plan yapmak durumundadırlar. Bu plan (yol, yöntem) ülkede görev almayı zorunlu kılıyorsa, o görevleri alırlar...