Bir genç kadın, ailesinden ayrılıp ayrı eve taşınabilir mi?

Soru Detayı

- Bir genç kadın, eğer nasibi daha çıkmadıysa, ne zaman ailesinden ayrılıp ayrı eve taşınabilir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Fitne ve töhmetten emin olan genç bir kızın, ayrı bir evde yalnız olarak yaşamasına dair yasaklayıcı herhangi bir hüküm bulunmamaktadır.

Ancak tehlikenin her yerde kol gezdiği günümüzde, henüz evlenip yuva kurmamış genç bir kız için en güvenli yer aile yuvasıdır.

Bu itibarla, esas olan genç bir kızın, belli bir yaşa gelse de ailesiyle beraber yaşamasıdır.

Dolayısıyla tek başına ayrı bir eve çıkma düşüncesi olan genç bir kızın aile büyüklerine danışıp ona göre hareket etmesi gerekir.