Bir başka kişi için, Allah'ın isimlerini zikrederek dua edebilir miyiz?

Soru Detayı
Allah'ın isimleri ile yapılan zikirlerden her birinin insandaki yücelttiği sıfatı farklıdır. Bu zikirleri bir başkası için okuduğumuzda o kişide de aynı etkiyi yapar mı? Yani bir başkası için okuyabilir miyiz? Mesela, Mürid ismini okuyarak iradesini kuvvetlendirebilir miyiz?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Allah'ın isimlerini vasıta yaparak başkasına dua edebilirsiniz ve o ismin iktizasınca başka bir kimsede etkisinin görülmesini Allah'tan isteyebilirsiniz.

Bunu daha çok dua maksadıyla yapmak yerinde olur.