Bir babanın kızı için yapabileceği en hayırlı şey, onun kendi evinde adet görmemesini sağlamaktır, mealinde bir hadis var mıdır?

Soru Detayı

- Varsa nasıl anlaşılmalı, ergenliğe girmeden kızların evlendirilmesi teşvik edilmiş olunmuyor mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Böyle bir sözün, hadis kaynaklarında yeri olmadığı gibi, bir kelam-ı kibar olarak İslam Literatüründe de yeri yoktur. Bu tamamen yalan, iftira ve uydurmadır.

Görebildiğimiz kadarıyla, bu yalanı bir “Hristiyan Sitesi” uydurmuştur. Kendileri bu yalana bir kaynak bulamadıkları için, “Müslümanlar biliyor bunun kaynağını, fakat söylemiyorlar.” türünden zavallıca bir iddiada ve iftirada bulunuyorlar.

Açık ifade ediyoruz ki, bu sözün ne aslı ne de astarı vardır...