Ben Şafii mezhebindenim, iş gereği bayanlarla tokalaşmak zorunda olduğum için çok zolanıyorum. Geçen yıl bir hocanın yardımı ile yanlız abdeste olmak kaydı ile Henefi mezhebine geçtim. Yanlız içim rahat değil, sizce bir sakıncası var mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Her hangi bir meselede çıkış yolu yoksa diğer mezhepleri taklid edebiliriz. Ancak burada zaruri bir durum olmadığını düşünüyoruz. Çünkü bayanlarla tokalaşmak zaten haramdır.