Bayanlarla hangi yaşlar arasında tokalaşmak haramdır?

Soru Detayı
Ben Hollanda'da yaşıyorum; burada fıkıha göre hangi yaştan itibaren genç kızlara el verilemez ve bir kadın artık yaşlandığında hangi yaşdan sonra buna el verebiliriz?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Buluğ çağını geçmiş kızlarla tokalaşılmaz. Kadın şehevânî histen kesilmiş yaşta ihtiyar olursa, onunla musafaha yapmada, elini öpmede bir mahzur yoktur. Çünkü, arada hissî bir mahzur kalmamış bulunmaktadır. Ancak erkek kaç yaşında olursa olsun, isterse seksen-doksan yaşında bulunsun, haramlık devam etmektedir.