Altın nesil nedir, gerçek midir, gelmiş midir, gelecek midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

"Altın nesil" eskiden beri filozofların da değindiği ideal sistem ve ideal insanlardır. İslam alimleri ve filozoflarının da değindiği bir konudur. Dünyada ideal bir yaşamı ortaya koyacak nesildir.

Bu ideal hayat Asr-ı saadette yaşanmıştır. Ahir zamanda da buna yakın bir yaşayışın olacağına dair hadislerde işaretleri vardır. Bunu, ahir zamanda dine hizmet eden Müslümanlar ortaya koyacaktır.

Bu konu yoruma açık olduğu için, "böyle bir nesil gelmiş veya gelecektir" diye kesin bir hüküm verilmez.