Allah'a inanan fakat amel etmeyen Müslüman sayılır mı?

Soru Detayı

- Allah'a inanan fakat İslamın şartlarına amel etmeyen kimse müslüman sayılır mı?
- Allah'a ve Peygamberine (sas) inanan, fakat İslam'ın temel şartlarını, mesela namazı, yerine getirmeyen insan Müslüman sayılır mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ehl-i sünnetin dışında kalan Mutezile mezhebi ve Haricilerin bir kısmı, “büyük günah işleyenlerin kâfir olacağını veya imanla küfür ortasında kalacağını” söyler...

Sorunuzun cevabı için tıklayınız:

Büyük günah işleyen kişi kafir olur mu, tekfir etmek caiz mi?