Aldığım bir malın parasını, parasını ödediğim tarihteki fiyattan ödememin bir sakıncası var mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Borcun ödeme tarihinin ve fiyatın belirlenmesi gerekir. Vadesinde ödenmeyen ve değer kaybeden paranın reel değerini satıcı isteyebilir. Bunu yeni fiyattan da yapabilir.

Ödeme tarihi ve fiyat belirlenmiş ise ve vadesinde ödeme yaparsanız, alış veriş sırasında belirlediğiniz fiyat üzerinden ödeme yaparsınız.