Aile içi geçimsizliğe karşı ne yapmalıyız? Bizi bundan vazgeçirecek neler vardır?

Soru Detayı

- Bizi bundan vazgeçirecek neler vardır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hiçbir evlilik, "aile içi şiddet" konusuna malzeme olma niyetiyle başlamaz. Ne var ki, hayatın gerçekleri, hemen her zaman, filmlerdeki kötü adamlar gibi, bu hayallerin gerçeğe dönüşmesini engelleyen rolle çıkar evlilik adayların karşısına...

Hayalperest olmamak lazımdır. Sen hanımınla, hanımın da yer yer seninle zıt düşebilir, farklı anlayış ve düşüncede olabilirsiniz. Bunlar geçimsizlik sebebi olamaz. Büyütülüp de huzursuzluk icabı sayılamaz...