Ahirette erkek olmayı istesem böyle bir şey gerçekleşir mi?

Soru Detayı

- Ben bu dünyada kadınım, ama ahirette erkek olmayı istesem böyle bir şey gerçekleşir mi?
- Kadın cinsinden olduğum için kendimi çok aşağılanmış ve şanssız hissediyorum...
- Attığı her adıma günah yazılan, fitne sebebi, eşya ile aynı cümlede kullanılan, Kuran'ın hep erkeklere hitap etmesi, cehennemin çoğunluğunu oluşturan, ilk insanlıktan beri tarihin bazı dönemlerin de hayvanlardan bile aşağı olan, hep ikinci sınıf, zayıf, zekası geri, ruhu olmayan vs. olarak yer aldı.
- Ben kadın olduğum için çok ağladığım, kendime ve çevreme zarar verdiğim ve isyan ettiğim zamanlar oldu. Bunu nasıl atlatmam lazım. Sorduğum kişiler de hep aynı cevabı verdi. Yok değerlisiniz böyle düşünme, yok böyle yok şöyle deyip durdular. Ama onları ben de okudum yine de bir türlü bu düşüncem yakamı bırakmadı.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Eğer ahirette erkek olmayı istemen ve bunun gerçekleşmesi seni rahatlatacak ve mutlu edecekse, bunu istemekte sakınca yoktur.

Allah Teâlâ cennetliklere istediklerini vereceğini vaad ediyor. (bk. Zuhruf, 43/71; Fussilet, 41/31; Enbiya, 21/102)