Ve hüvel kaviyyül aziz, zikrinin faziletleri nelerdir?

Soru Detayı

- Gerçekten çok tesirli midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

- “Ve hüvel kaviyyül aziz” zikrinin fazileti elbette vardır. Ancak, bu zikrin ne kadar (kaç gram) faziletinin olduğunu söyleyecek durumda değiliz.

Bununla beraber, bütün bu kelimeler Kur’an’da da geçtiğine göre, Hz. Peygamber (asm)'in haber verdiği üzere, her bir harfine asgari 10 sevap verilir.

Kişilerin Allah katındaki değerine, kutsal zaman ve mekânlara göre, bu sevaplar katlanır, yüzler ve binler de olabilir.

- Bunların dünyevi faziletler hakkındaki tesirleriyle ilgili kesin bir bilgiye sahip değiliz. İnternette bu tür bilgiler, bazı salih kimselerin tecrübelerinin bir ürünü de olsa, bunlara kesin gözüyle bakmak doğru değildir. Çünkü, okuyanların manevi ağız temizlikleri farklı olduğu gibi, bunların tesirleri de farklı olur.