Tesettürsüz, örtünmeyen eşinden dolayı erkek sorumlu olur mu?

Soru Detayı

- Adam tesettürsüz olan eşine tesettürü nasihat ediyor ve tesettürsüzlüğünede kalben razı değil.
- Fakat adam tesettürsüz olan karısını elinden sokakta bu haliyle dolaştıryor, bu durumda koca bundan manen mesul olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Erkek eşinin baş açık gezmesine rıza gösteriyorsa kendisi de mesul olur. Ancak kendisi razı olmadığı halde eşi başı açık geziyorsa veya namazını kılmıyorsa, mesuliyet kadına ait olur...

İlave bilgi için tıklayınız

Namaz kılmayan ve örtünmeyen kadından dolayı eşi mesul olur mu?