Sude naz ismi Kur'an'da geçiyor mu, anlamı nedir? Çocuklara isim verirken nelere dikkat etmek gerekir?

Soru Detayı
Sude naz ismi Kur'an'da geçiyor mu, anlamı nedir? Çocuklara isim verirken nelere dikkat etmek gerekir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bir ismin Kur'an'da geçmesi şart değildir. Sünnete uygun manası güzel olan isimlerin konulmalıdır.

SUDE: 1-Sürülmüş, tarla gibi işlenmiş, 2-Boyalı, sürmeli

NAZ : (Fars.) Ka. 1. Kendini beğendirmek için takınılan yapmacık cilve, işve. 2. Bir şeyi beğenmiyormuş gibi gözükme. Şımarıklık. 3. Yalvarma, rica.