Spor salonunda tesettürlü bir kadın nasıl giyinmelidir?

Soru Detayı

- Sadece kadınların olduğu spor salonunda tesettürlü bir kadın nasıl giyinmelidir?
- Herkesin Müslüman olup olmadığını bilmiyoruz sonuçta.
- Sporcu eşarbı taksak başımıza, altına da tayt ve kısa kollu tişört giysek olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Yalnızca kadınların bulunduğu bir yerde tarif ettiğiniz şekilde giyinmek caizdir ve tesettürü sağlar.

Kadının kadına göstermesi caiz olmayan göbek altı, diz üstü kısmının vücuda yapışmayan bir giysi ile kapatılması gerekir.

Bizim tercih ettiğimiz içtihada göre gayri müslim kadınlara karşı tesettür, Müslüman kadınlara karşı olan gibidir.