Resmi yerlerde kadınların türbanını çıkartması hükmünü koyan yetkililer mesul olur mu?

Soru Detayı
Kızlar ve kadınlar resmi vb. yerlerde türban, eşarp vb. takamazlar. Dinimize göre kadın ve kızların başlarının açık olması sakıncalıdır. Peki, durum bu şekilde olunca, başı açık olana mı günahtır, yoksa bunu zorunlu kılana mı günah yazılır?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bir kadının başörtüsü takması farzdır. Bu bakımdan zaruret yokken onu açması caiz değildir.

Resmi yerlerde kadının başlarını açmasına zorlayan insanlar mesuldür. Ayrıca kadınların resmi yerlerde başlarını açmaları caiz değildir.