Peygamberimizin fiziksel özellikleri akromegali hastası olduğunu mu gösterir?

Soru Detayı

- Bir ateist sayfada Peygamber Efendimizin fiziksel özelliklerini yazarak (iri başı, seyrek dişli olması, el ve parmaklarının iri olması gibi) rivayetleri alarak akromegali hastası olduğunu söylüyorlar?
- Buna ne söylenebilir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Basit bir hastalığın teşhisi için bile kan örnekleri, özel filimler sonucunda o ilimde uzman bir doktor ancak teşhis koyabilirken, bin beş yüz yıl önce yaşayan Peygamberimiz (asm)'in hakkında hem de onun güzel vasıflarını anlatan tarifinden böyle iddiaları gündeme getirmek, bu kafirlerin art niyetlerini ortaya koymalarından başka bir açıklaması olamaz.

Peygamber Efendimiz (asm), en güzel biçimde yaratılmıştı. Bu güzellikleri anlatan bilgileri arka arkaya koyarak, ilgili hastalıkla eşleştirmek, dinsizlerin işidir. Atesitlerin ve İslam düşmanlarının, İslamiyet ile ilgili görüşleri geçersizdir. Her kap, dışarıya içindekini sızdırır.

Gecesi gündüzü, bütün hayatı en ince teferruatlarına kadar, eşleri ve sahabileri, hatta düşmanları tarafından gözetlenen Peygamber Efendimiz (asm)'den, soruda geçen hastalıkla ilgili bir durumu andıracak hiçbir rivayet gelmemiştir.