Oruçta susuz kalmak sağlığa zararlı mıdır; neden böyle sağlığa zararlı bir ibadet emredilmiş?

Soru Detayı

- Oruçta su içmemek sağlığa zazarlı değil midir, yani yaz aylarında on sekiz saat su icmemek ne derece insanı etkiler?
- Halbuki insanin günümüzdeki araştırmaya göre bir günde en az bir ya da iki litre su içmesi gerekirmiş. Batı’nın su konusunu ele almasında (ne) kadar doğruluk payı var?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bahsedilenin aksine, yılın belli günlerinde oruç tutarak su içmemek çok faydalıdır.