Namazdan sonra tesbihatın yapılışını anlatır mısınız?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Tesbihatın yapılışı:

1. Namazın farzından sonra "SELAM DUASI" okunur:

'' Estağfirullâh, estağfirullâh, estağfirullâh el-azîym el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hû, el-hayy'el kayyûm, ve etübü ileyh. Allâhumme ente's-selâmü ve minke's-selâm, tebârekte yâ zelcelâli ve'l-ikrâm ''

2. "Subhânallâhi ve'l-hâmdü lillâhi ve lâ ilâhe illallâhü vallâhu ekber, ve lâ hâvle ve lâ kuvvete illâ billâhi'l-aliyyü'l-azîym." denir ve ardından Ayete'l-Kürsi okunduktan sonra tesbih çekilir: 33 Subhânallâh, 33 Elhamdulillâh, 33 Âllâhu ekber.

3.
Tesbihlerden sonra "Lâ ilâhe illallâhu vahdehu lâ şerike leh, lehü'l-mülkü ve lehü'l-hâmdü yuhyi ve yumit, ve hüve hayyun lâ yemût, biyedihi'l-hayr ve hüve alâ külli şey'in kadir ve ileyhi'l-masîyr." denir ve namazın duası yapılır. En son Fatiha okunur.