Müftü olmuş bir adam nasıl olur da dinden çıkar?

Soru Detayı

- Turan Dursun gibi İslam’da çok önemli bir yere gelmiş, müftülüğe kadar çıkmış birisi nasıl oluyor da dinden çekip ateizme destek olmaya başlıyor?
- O zaman bu adam belki de hep içten içe münafıktı ve sırf para için yapıyordu belki de ama bir yerde tıkandı bıktı artık ve gerçek kimliğini ortaya çıkardı. Sizin bir bilginiz var mı bu konuda?
- Böyle bir adam nasıl olur da dinden çıkar?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ya bilgisi eksiktir, ya imanı zayıftır, ya onu şüpheye düşüren amiller karşısında bu eksikleri yüzünden aciz kalmıştır ya da baştan beri münafıktır.