Kore savaşında düşmana karşı başka bir düşmanla savaştık bunun hükmü nedir? Askerlerimiz emir yerine getirdiği için şehittir herhalde, peki savaşa katılma emri veren yöneticiler?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kore savaşının arka planındaki nedenleri tam bilemiyoruz. Dış görünüşü itibariyle, ateist olan komünistlere karşı Semavî dinlere bağlı Müslümanlarla Hristiyanların yaptığı bir savaştır. Bu sebeple bütün Müslüman askerlerimizin şehit olduklarını ümit ediyoruz.

Yönetici makamındaki kimseler yanlış bir karar vermiş olsalar bile, rahmeti sonsuz olan Allah'tan, memur olan askerleri şehit mertebesine ulaştırmasını temenni ediyoruz.