Kapalı ama makyaj yapıp süslenerek dışarı çıkan kadının vebali nedir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kadınların, yabancı erkeklerin hissedeceği ölçüde koku sürmesi ve onların dikkatini çekecek şekilde makyaj yapması caiz değildir, günahtır. Bu nedenle, maddi olarak kapanma gerçekleşmiş ise de manevi tesettür ve takva elbisesi denilen örtünme tam gerçekleşmiş olmaz.

Maddi olarak kapalı olmasının sevabını alır, koku sürünerek ve süslenerek çıkmasının da günahını alır.

İlave bilgi için tıklayınız

Mânevi örtünme diye bir şey var mı? (Video izle).
İslam'ın öngördüğü bir örtünme şekli var mı? Örtünmenin gayesi ...