Kamu çalışanı, kişisel işleri için kuruma ait interneti kullanabilir mi?

Soru Detayı
Ben bir devlet kurumunda çalışıyorum, bazı günler on altı saat bazen de yirmi dört saat çalışıyorum; kısacası gereğinden fazla çalışmak zorunda kalıyorum, çünkü eleman yok. Geceleri kurumun bilgisayarından internete takılıyorum ve bazen internetten dosya da indiriyorum, ama çok indiriyorum; bu kul hakkına giriyor mu?.. Genelde dini dosyalar indiriyorum; bu şekil devlet malını çalmış oluyor muyum?..
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kamuya ait malzemeleri kişisel işlerimiz için kullanmak doğru değildir. Bu bakımdan kişisel işler için internete girilmemelidir. Bu konuda ilgili yönetmeliklere uygun hareket etmelidir.