Kadınlara özel spa, pilates, fitness, yüzme havuzu merkezi açmak caiz mi?

Soru Detayı

- Oluşturacağımız merkezde tamamen bayanlara yönelik, spa - güzellik merkezi (kuaför) - pilates - fitness - yüzme havuzu - sülük ve hacamat tedavisi - fizyoterapi merkezi ve masaj bölümleri olacaktır.
- Çalışan insanlar ve hocalar tamamen bayan olacaktır.
- Binaya girildiği andan itibaren muhafazakar bayanlar başlarını açıp rahatça vakit geçirebileceklerdir.
- Bu şekilde bir işletme yapmak istiyor bir arkadaş. Burayı açmak veya böyle bir iş için binayı kiraya vermek ve kirayı cirodan almak caiz mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Açıklanan şartlara ve kayıtlara riayet edildiği sürece, yani orada, ittifakla haram olan bir şey yapılmadıkça caiz olur.